Budapeşte'nin ortasında yer alan harika bir adada!

Budapeşte, Óbudai-sziget (Óbuda Adası).

 

Budapeşte'ye uçan uçaklar Liszt Ferenc Havalimanına (BUD) iniş yapmaktadır. Havalimanından Sziget'e Sziget-Budapeşte Citypass'iniz ile kolayca seyahat edebilirsiniz.

Citypass ile yararlanabileceğiniz shuttle hizmetinde araçlar Liszt Ferenc Havalimanı (Terminal 2)ile Sziget (H-köprüsü girişi) arasında hizmet vermektedir.

7-11 Ağustos tarihleri arasında havalimanından 08.45 - 00.45 arasında her 30 dakikada;
16 Ağustos'ta havalimanına 03:00-14:00 arası her 15 dakikada bir hizmet verilmektedir.
 

Detaylar için tıklayın!

MiniBUD shuttle hizmeti

MiniBUD SZIGET shuttle hizmeti 6 Ağustos ile 16 Ağustos arasında hizmet vermektedir. Hizmet saatleri, uçak iniş saatlerine göre ayarlanmaktadır ve servisler havalimanından direk SZIGET'e, Sziget'ten direk havalimanına hizmet vermektedir.

Shuttle biletlerinizi buradan satın alabilirsiniz: https://www.minibud.hu/en/sziget

Online olarak gidiş-dönüş seferlerinizi şimdi satın alın!

Ücretler:
Havalimanı - Sziget: 9EUR - Hizmet saatleri için tıklayın!
Havalimanı - Şehir: 8 EUR - Hizmet saatleri için tıklayın!

Sziget git-gel: 16 EUR
(Citypass MiniBUD shuttle hizmetlerinde geçerli değildir)

Şehir merkezine toplu taşıma ile 200E numaraları otobüsü kullanarak ve sonrası M3 metrosuna binerek ulaşabilirsiniz. Budapeşte toplu taşıma ile ilgili daha detaylı bilgi için buraya tıklayın!

 

Budapeşte'nin üç ana tren garı vardır: Nyugati Pályaudvar, Keleti Pályaudvar, Déli Pályaudvar. Bu üç gardan da Sziget'e toplu taşıma ile kolayca ulaşabilirsiniz. Festivale en iyi ulaşım şekli için BKK'nın yol planlama sitesine mutlaka göz atın.
 
Sziget-Budapeşte Citypass, toplu taşıma söz konusu olduğunda en iyi arkadaşınız olacak! Detaylı bilgi çok yakında!
 
Kolayca seyaha etmeniz için size birkaç önerimiz var:
 
Nyugati Pályaudvar'dan (20-25 dakika):
 1. 4-6 numaraları tramvaylar ile Széll Kálmán Tér'e doğru gidin. Tramvayın üçüncü durağı olan Margit Híd-Budai Hídfő durağında inin. Tuna nehri üstünden karşıya geçin. Bir tarafınızda Margharet Adasını, diğer tarafınızda Parlamento binası ile Kale binasını göreceksiniz!
 2. Margit Híd-Budai Hídfő durağından merdivenlere doğru gidin ve Szentende / Békásmegyer'e yönüne giden HÉV trenine binin. Sziget durağının ismi: Filatorigát (4'ncu durak). Burada inin ve girişe kadar kalabalığı takip edin!

Keleti Pályaudvar'dan (40-45 dakika):

 1. Durakta metro işaretine bakın! Kırmızı hat olan Metro 2'ye binin ve Déli Pályaudvar'a doğru hareket edin. 5'nci durak olan Batthyányi Tér'e kadar rahatça seyahat edin.
 2. Batthyányi Tér durağına geldiğinizde HÉV trenlerini bulun ve 5'nci durak olan Filatorigát'a kadar seyahat edin. Burada inin ve girişe kadar kalabalığı takip edin!

Déli Pályaudvar'dan (25-30 dakika):

 1. Durakta metro işaretine bakın! Kırmızı hat olan Metro 2'ye binin ve Örs Vezér Tér'e doğru hareket edin. 2'nci durak olan Batthyányi Tér'e kadar rahatça seyahat edin.
 2. Batthyányi Tér durağına geldiğinizde HÉV trenlerini bulun ve 5'nci durak olan Filatorigát'a kadar seyahat edin. Burada inin ve girişe kadar kalabalığı takip edin!

 

Sziget'e araç ile geliyorsanız, park alanları hakkında bilgilere ulaşmak için lütfen aşağıdaki menüde yer alan 'Budapeşte'de gezmek' kısmına göz atın.
 
Aracınızı Budapeşte'nin Obuda kısmında bırakmanızı önermiyoruz. Size önerimiz aracınızı Sziget'in kendi otoparklarından birine bırakmanız ve Sziget-Budapeşte Citypass satın alarak, şehri toplu taşıma ile gezmeniz!

Şehirde konaklıyor ve Sziget'e toplu taşıma ile gelmeyi planlıyorsanız, yolunuzu Budapeşte'nin seyahat planlayıcısı ile planlayabilirsiniz.

Sziget'e en yakın toplu taşıma istasyonu HÉV  (tren yolu - H5) Filatorigát durağıdır. Trenler gün boyu her 10 dakikada bir, akşamları ise her 15-20 dakikada bir çalışmaktadır. Buna ek olarak, Sziget'e bot veya taksi ile ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi için 'Budapeşte'de gezmek kısmına' göz atın!

Sziget'e araba ile geliyorsanız size tavsiyemiz aracınızı Sziget'in resmi otopark alanlarına park etmeniz ve şehirde bulunan ruin pub'larda keyifli bir biranın tadını çıkarmanız. Sziget - Budapeşte Citypass ile şehir içinde toplu yaşıma ile daha ucuza ve rahatça seyahat edin.

Sziget-Budapeşte Citypass ile ilgili tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz!

Budapeşte sayıca fazla toplu taşıma alternatifine sahip muhteşem bir şehirdir. Toplu taşıma ile dilediğiniz her yere kolaylıkla gidebilirsiniz! Sziget tam olarak HÉV (tren yolu – H5) Filatorigát durağında ve Obudai-Sziget tekne limanında yer alır. Toplu taşıma yol planlama için tıklayın!
 
Bilmekte fayda var: 6 numaralı tramvay ve 901 ve 918 numaralı otobüsler festival süresinde gece boyunca daha sık sefer yapacaktır. 
 
 

Sziget iki tür otopark hizmeti sunmaktadır:

Sziget Otopark - Şimdi satın alın!

Güvenlikli otopark alanı tam adada yeralıyor.

- Ulaşım: tam festival alanının yanında, H köprüsü girişinden ulaşılabilinir.

- Festivale: yürüyerek veya shuttle hizmeti ile

- Bilmekte fayda var: Festival süresince aracınıza gidebilirsiniz ancak otopark biletiniz bir kereye girişe izin vermektedir. Eğer aracınızla otopark alanından çıkarsanız, geri dönmek istediğiniz takdirde yeni bir bilet satın almanız gerekecektir.

- Açılış saatleri: Otopark alanı, 6 Ağustos Çarşamba (18:00) - 16 Ağustos (14:00) arası her gün 24 saat açıktır. Tüm araçlar giriş yapabilir (Karavan HARİÇ tüm araçlar: araba, motor, minibüs)

- Ücret: belirlenmiş otopark süresi boyunca (tüm festival boyunca): 95 Euro/Araç/Festival

- Genel Kurallar için tıklayın!

10 Günlük Budapeşte'de normal kamp alanı - Şimdi satın alın!

Otopark Budapeşte'de yer almaktadır.

- Adres: 1037 Bojtar utca 51, Budapeşte

- Festivale gidiş: Festival alanına shuttle hizmeti (bir kereye mahsus ücretsiz gidiş-geliş bileti; her ekstra gidiş-dönüş kişi başı 5 EUR)

- Bilmekte fayda var: Festival süresince aracınıza gidebilirsiniz ancak otopark biletiniz bir kereye girişe izin vermektedir. Eğer aracınızla otopark alanından çıkarsanız, geri dönmek istediğiniz takdirde yeni bir bilet satın almanız gerekecektir. Tüm araçlar giriş yapabilir (Karavan HARİÇ tüm araçlar: araba, motor, minibüs). Otopark alanı güvenlikle kontrol edilmemektedir - aracınızın veya içinde bıraktığınız eşyalarınızın başına gelebilecek herhangi bir zarardan sorumluluk alınmamaktadır. 

- Açılış saatleri: Otopark alanı, 6 Ağustos Çarşamba (10:00) - 16 Ağustos (16:00) arası her gün 24 saat açıktır.

- Ücret: belirlenmiş otopark süresi boyunca (tüm festival boyunca): 65 Euro/Araç/Festival

Genel Kurallar için tıklayın!

 
 

Tuna nehri kıyısında (Buda tahrafında) bisiklet ile gezin, Sziget boyunca siz partilerken biz bisikletinize göz kulak olalım. Bisikletinizi park etmek için Ada'da H köprüsünün yanında yer alan bisiklet deposunu arayın. Festival boyunca, festival alanına doğru gelen bazı bisiklet yolları güvenlik nedeni ile kapatılmış olabilir.

Festival boyunca Jazsai Mari ter ve Sziget arasında tekne hizmeti verilmektedir. Sziget-Budapeşte Citypass'iniz ile ücretsiz olarak bu hizmetten yararlanabilir veya biletinizi limandan satın alabilirsiniz.
 
Tekne hizmeti; 9-10 Ağustos tarihlerinde saat 16:00-00:30 arasında her 15 dakikada bir;
11-15 Ağustos tarihlerinde saat 14:03-02:30 saatleri arasında her 15 dakikada bir hizmet vermektedir.

Sziget'in resmi taksi partneri City Taxi'dir. Şehirden bu araçlara binmek isterseniz lütfen bu numarayı arayın: +36 1 2 111 111. Taksi sizi H Köprüsünde bırakacaktır. Sziget'ten taksi ile dönüş yapmak isterseniz, bu da oldukça kolaydır - adada City Taxi durağı bulunmaktadır. K köprüsünü geçince de Budapest Taxi'nin bir durağını göreceksiniz.  Hizmetlerin yer aldığı haritaya göz atmak için tıklayın!

Sziget VIP Motor Bot, Sziget Festivali boyunca her gün 17:00-21:00 arası hizmet vermekte ve şehrin bir çok noktasında Sziget'e lüks motorlu botlarda gidecek yolcularını beklemektedir.
 
Bu motorlarla Sziget Festivali'ne sıra beklemeden giriş yapabilir, biletlerinizi festivale vardığınız de bu noktadan satın alabilirsiniz.
 
Sizi ikramımız olan bir içki ve 22-25 Şubat 2018'de gerçekleşecek olan BUDAPEST BOAT SHOW'a hediye biletiniz ile bekliyor olacağız.
 
Lütfen aşağıda yer alan satın almak istediğiniz hizmeti seçin:
 
Ekspres: Sziget Festivali'ne 10 dakikadan az bir sürede ulaşın! Şehrin en popüler limanlarından birinden biniş yapın ve dakikalar içinde kendinizi suyun üstünde bulun! Biletler/kişi başı: 6.500 HUF. Detaylar için tıklayın!
 
VIP: Arkadaşlarınızla size özel, sizi Budapeşte'nin herhangi bir limaında karşılayacak ve size bir şişe şampanya ikram edecek VIP bir motor bot arıyorsanız, bu hizmet tam size göre! Biletler / kişi başı 6.250 HUF'tan başlayan fiyatlarla! Detaylar için tıklayın!
 
VIP Büyük Tur: ''Özgürlük Adası''na ulaşmadan önce, Tuna nehri üstünde 30 dakika boyunca şehrin manzarasını izleyin! Biletler kişi başı 10.500 HUF'tan başlayan fiyatlarla! Detaylar için tıklayın!
 
 • Biletinizi (QR kod/barkodlu) ve geçerli pasaportunuzu unutmayın!
 • Suya dayanıklı çadır, uyku tulumu, mat, fener ve pil
 • Kapalı ayakkabılar, sandalet, terlik
 • Hijyen malzemeleri, havlu, yara bandı, ihtiyacınız olan ilaçlar, deterjan
 • Şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk, sıcak tutacak giyecekler, çoraplar, mayo/bikini
 • Güneş yağı, sivrisinek ve keneye karşı krem/sprey
 • Yiyecek: Festival alanına kendi yiyeceğinizi getirebilirsiniz ancak satış amaçlı sayıca fazla malzeme getirmek yasaktır. Festival alanında açık market ve yiyecek-içecek stantları mevcuttur.
 • İçecekler: alkolsüz içecekler festival alanına sokulabilmektedir : 1 PET şişe / maksimum 2,5 litre / ziyaretçi başına
 • Sigara: maksimum 20 paket sigara, 10 paket cigarillo ve 10 adet puro / ziyaretçi başına
 • Alkol: festival alanına hiçbir şekilde alkol getirmeyin
 • Yasadışı uyuşturucu ve uyarıcılar: lütfen getirmeyin...
 • Gazlı ısıtıcı ve gaz ocakları: festival alanında yemek yapmak yasatır, konu yemek olunca çokça seçeneğimiz mevcut.
 • Patlayıcılar (havai fişekler vb.): sizi şaşırtacak birçok etkinliğe sahibiz
 • Cam: çok tehlikeli...
 • Kesici aletler: ​kesmek yasak...
 • Şemsiye: şemsiye yerine lütfen yağmurluk getirin
 • Diğer ziyaretçilere fiziksel olarak zarar verebilecek tüm objeler: Yasalara göre başka insanların güvenliğini tehdit edecek objeleri taşımanız yasaktır (8 cm'den uzun bıçaklar, çakılar, gaz spreyleri vb.) Bu gibi objeler festival girişinde güvenliğe gösterilmelidir

Getireceğiniz objelerin güvenli olup olmadığından emin değilseniz, girişte bir sorun yaşamamak için lütfen Yardım Masası ile irtibata geçin.

Biletlerinizi buraya tıklayarak satın alabilirsiniz. 

Biletinizi festival alanından da nakit veya kart ile satın alabilirsiniz ancak indirimli biletleri kaçırmamanızı ve alanda sırada beklememek için biletinizi önceden almanızı öneririz. Festivale gelirken, bilekliğinizi teslim almak için geçerli bir kimlik veya pasaport getirmeyi unutmayın!

 

Webshop üzerinden bilet satın almayı düşünüyor veya satın aldıysanız, yardım almak için lütfen Yardım Masası'na ulaşmak için tıklayın.

Ayrıca biletiniz ile ilgili her konuda bize ulaşmak için tıklayın.

Biletler ile ilgili bilgiler için tıklayın.

Biletiniz hakkında bilmeniz gereken temel bilgiler:

 • Biletiniz (online bilet) girişte bilekliğe çevrilecektir. Yeni check-in sistemimiz ile kişiselleştirilmiş bilekliğinizi alabilmek için yanınızda geçerli bir kimlik veya pasaport getirmeyi unutmayın.
 • Bilete dair tüm kurallar, bilet üstünde yer alan barkodda yer almaktadır - biletinize neler dahil olduğundan emin değil misiniz?
 • Biletler kişiselleştirilmemiş ve tek bir kişiye bağlı değildir - girişte bileti ilk gösteren kişiye bileklik verilecektir. Check-in sistemi için girişte geçerli bir kimlik veya pasaport göstermeniz gerekmektedir.
 • Sahtecilik durumunda (ör: biletinizle giriş yapan başka bir kişi), tekrar okutulan bilete bileklik veya yeni bilet verilmeyecektir. Sziget, herhangi bir sahtecilikten sorumlu değildir.
 • Bilet üzerinde yer alan kodunuzu güvende tutun ve kimsenin biletinizin bir kopyasına veya fotoğrafına sahip olmadığından emin olun.
 • Not: Kamp biletleriniz kamp resepsiyonunda bilekliğe çevrilecektir.

Bileklikler

 • Bilekliğinizi yalnızca geçerli bir kimlik veya pasaport göstererek alabilirsiniz. Check-in sistemi hakkında daha fazla bilgi aşağıda yer alan bilgileri inceleyin!
 • Bileklikler yalnızca, bilekliğinizi taktığınızda geçerlidir
 • Zarar görmüş bileklikler, tekrardan yapıştırılmış, bileğinize büyük gelen bileklikler geçersiz sayılacaktır!
 • Bileklikler başka bir kişiye verilemez
 • Zarar görmüş veya kaybolmuş bilekliklerin yerine yenisi verilmemektedir
 • Not: Kamp biletleriniz kamp resepsiyonunda bilekliğe çevrilecektir.

Sahte bilet satan ve bu işlere ortak olanlar cezalandırılacaktır.

Lütfen not edin; organizatörler, programda değişiklik yapma hakkına sahiptir!

2016 yılından itibaren Sziget Festivali'nde yeni bir check-in sistemine başlandı. Check-in, festival girişinde, bilekliğinizi almak üzereyken yapılır.

Check-in işlemi ile bileklikleriniz kişiselleştirilecektir. Biletiniz üzerinde yer alan barkod/QR kod kişiselleştirilmemiştir (üzerinde isim yazmamakta), biletinizi girişte bilekliğe çevirirken, çalışan arkadaşlarımız sizden geçerli bir kimlik isteyecek ve böylece bilekliğiniz adınıza kişiselleştirilecektir.

Kişiselleştirme işlemi oldukça önemlidir. Bu işlemle, biletleri kötüye kullanmaya çalışanları ve uluslararası yakalama kararı bulunan insanları filtrelemektir. Kimlik veya pasaportunuzda yer alan bilgiler Avrupa Birliği ve Macaristan Bilgi Koruma Yasaları altında saklanacaktır.

 

SSS:

Sziget'e giriş yapmak için özel bir belgeye ihtiyacım var mı?

 • Festival alanına giriş yapmak için, mail yoluyla size gönderilen biletinize (barkod veya QR kodu görünecek şekilde) ve geçerli bir kimlik veya pasaporta ihtiyacınız bulunmakta.

Kimliğimi evde bırakırsam veya dokümanlarımdan birini kaybedersem ne olur?

 • Böyle bir durumun yaşanmamasını umuyoruz. Seyahatinizde yanınızda geçerli bir kimlik veya pasaport taşımanız gerektiğinden, lütfen bu belgeleri festival alanına da getirin. Geçerli bir dokümanınız olmaması durumunda, lütfen 'Problemli Bilet' noktasına gidiniz.

Önceden satın aldığımız bir biletim yok ise alandan bilet satın alabilir miyim?

 • Biletinizi alandan satın alanlar için de aynı check-in sistemi uygulanmaktadır. 'Bilet' noktasından biletinizi satın aldığınızda sizden geçerli bir kimlik istenecektir ancak biletlerin tükenme olasılığına karşı biletinizi öncede satın almanızı öneriyoruz.

Festivale giriş yapma süreci uzayacak mı?

 • Festival girişinin hızlı olması için çok çalışıyoruz. Bu işlemle normalden daha uzun bir giriş süreci yaşanmayacaktır.

Ada içerisinde, belgelerimi saklayabileceğim güvenli bir yer bulunuyor mu?

 • Bir hafta boyunca kullanabileceğiniz, kilitli bir dolap satın almanızı öneriyoruz.

Sziget'te birden fazla kez bulundum. Bu check-in işleminin önceki giriş prosedürlerinden farkı nedir?

 • Bugüne kadar festival girişinde sizden bir kimlik istenmedi. Check-in prosedürünün başlaması ile, bilekliğinizi almak için geçerli bir kimlik sunmanız gerekecek. Önceki yıllarda, alana erken varan Szitizen'ler arkadaşları için de bilekliklerini alıyordu - bu yıl bu mümkün olmayacak. 

Data yönetimi, festivale gelen ziyaretçilerin kişisel güvenliğini sağlamak içindir. Szige Ltd, festival bitiminden 72 saat sonra kayıt edilmiş tüm bilgileri sisteminden silmektedir (Data yönetimi poliçesinin 4.5 kuralı durumunun haricinde). Kayıt edilmiş bilgiler, otoritelerin bilgi talep edilmesi dışında üçüncü partilere verilmeyecektir. Data Koruma Poliçesi daha fazla bilgi için tıklayın.

Minik Szitizen'leri de Sziget'e bekliyoruz! 11 yaşın altındaki çocuklar (16 Ağustos 2006 tarihinden sonra doğanlar) festival alanına ücretsiz olarak giriş yapabilir. Çocukların festivalde, festival bilekliği takmaları zorunludur. Çocukların yanındaki yetişkinler, çocuklarının bilekliğine telefon numaralarını ve çocuklarının isimlerini yazmaları gerekmektedir. Bu bileklikleri festival girişinde bulabilirsiniz.

14 yaşın altındaki tüm çocuklar festival alanında yanında bir yetişkin ile giriş yapabilmektedir. Çocukların bileklik takmaları zorunludur.

Çocuklarınız ile huzurlu ve rahat bir konaklama için Aile Kamp alanına göz atın.

Biletleriniz iade edilemezdir. Biletinizi satmanız gereken durumda, Sziget'in resmi ortağı TicketSwap'a göz atmanızı öneririz. Detaylı bilgi için tıklayın!

Festival alanına giriş yapmak için biletinizin üzerinde barkodu / QR kodu bulunan biletinize ihtiyacınız olacak bu yüzden biletinizi yanınızda getirmeyi unutmayın!

Biletiniz PDF formatında telefonunuzda yer alıyorsa, bu şekilde de giriş yapabilirsiniz! Festivale check-in yapabilmek ve bilekliğinizi alabilmek için yanınızda mutlaka geçerli bir kimlik veya pasaport getirmeyi unutmayın! 

Budapeşte'ye ve Sziget Festivali'ne gelirken vizeye ihtiyacı olanlar için bir kaç öneri:

Konsolosluk genelde 7 Günlük Sziget biletinizi konaklama ispatı olarak kabul etmektedir. Eğer konsolosluk bunu kabul etmiyor ise yardım masamız ile irtibata geçin.

Konsolosluktan randevu almakta zorlanıyorsanız (özellikle festival tarihlerine yakın bir zamanda) bir seyahat acentesi aracılığı ile başvuru yapmayı deneyin. 

"Barışçıl" ev hayvanlarınız (genel olarak : köpekler, dağgelincikleri gibi hayvanlar) Sziget'te sizinle beraber eğlenebilir!

Festival alanında sürekli çalışan bir eczane ve İlk Yardım hizmeti bulunacak. Lütfen kendinize iyi bakın. Bol su, alkolsüz içecek tüketin, sürekli güneş kremi sürün ve güneşten korunun, şapka takın. İyi hissetmediğiniz takdirde, sağlık ekiplerine ulaşın. İlk Yardım çadırı için haritaya göz atın!

Festival öncesi herhangi bir yardıma ihtiyacınız var ise, bize info@szigetturkiye.com adresinden ulaşabilirsiniz.Sziget boyunca, Sziget Şehir Merkezi'nde bulunan danışma noktasından veya +36 20 345 91 55 numaralı telefondan müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

Sziget Festivali'nde güvenlik en üst düzeyde önemsenmektedir. 500.000 kişinin katıldığı bir festivalde güvenlik olmazsa olmazlar arasındadır.

Sziget, her zaman Sağlık & Güvenlik kurallarına uyum sağlamaktadır. Etkinlikler ve güvenlik önlemleri, zamanla birlikte değişmekte ve Sziget bu değişimlere ve güvenlik önlemlerine uyum sağlamaktadır.

Festival boyunca ve süresince, etkinlik alanı sürekli olarak kontrol edilecek ve kamera ile aktiviteler izlenecektir. Sziget boyunca herkesin güvenliğini sağlamak için alanda 800'den fazla güvenlik görevlisi ve uluslararası & Macar polisler görev başında olacaktır.

Aynı zamanda, Sziget olarak Anti-Terörizm birliği, acil hizmetler ve uluslararası organizasyonlarla birlikte çalışmaktayız.

Siz ne yapabilirsiniz?

Lütfen festivale getirebileceğiniz ve getiremeyeceklerinizin listesine göz atın. Festivalde yasak olan ürünleri getirmeyiniz! Girişte yer alan kontrolde, yasak olan ürünler sizden alınacaktır.

Diğer Szitizen'lara zarar verebilecek hiç bir eşya getirmeyiniz.

Sziget'in yeni bir check-in sistemi mevcut. Her ziyaretçi, girişte geçerli bir kimlik/pasaport ile giriş yapmalıdır. Geçerli bir kimliği/pasaportu olmayan ziyaretçiler festivale alınmayacaktır.

Festival tatiliniz boyunca herkesi güvende ve mutlu tutmak için çalışıyoruz! Siz de bu kurallara uyarak, bizimle bu konuda beraber çalışın!

Yakında görüşmek üzere.

Evinize Sziget'ten bir parça götürün! Sziget ürünleri, alanda bulunan bir çok dükkanda satılmaktadır!

 

Sziget'te ticari faaliyet veya reklam amaçlı aktiviteler yapmak istiyorsanız, bunlar için önceden izin almanız gerekmektedir. Bu tip sorularınız için info@szigetturkiye.com adresine mail atınız!

Sziget boyunca hava muhteşem olur! Geneliyle güneşli ve oldukça sıcak olabilir!!

Budapeşte için yola çıkmadan önce hava durumuna mutlaka göz atın, güneş kremi, mayo ve sıcak bir yaz tatili için getireceğiniz herşeyi yanınızda getirin. Buna ek olarak, yağmurluk getirmeyi de unutmayın.

Festival her türlü hava koşulunda gerçekleştirilecekir, umarız hep güneşli olur :)

Sizin için hazırlanmış bu önerilere mutlaka göz atın! Festivalde eğlenmenizi ve güvende kalmanızı umuyoruz!

 • Alkol, sigara & uyuştucular: Lütfen kontrollü bir şekilde alkol tüketin & sigara için ve uyuşturucu kullanmaktan sakının. 18 yaşından küçük kişiler ve alkol veya diğer uyuşturucular tarafından kötü etkilenmiş kişilere alkol satılmamaktadır. Önemli: Yasalar gereği narkotik uyuşturucuların kullanılması yasaktır.
 • Birbirini kollayın: Arkadaşlarınızla birbirinizi kollayın. Eğer arkadaşınızın başı dönüyor, iyi hissetmiyor veya görmesinde bir sorun oluşursa hemen sağlık ekiplerine ulaşın. Kendizini güneşe karşı koruyun, gerektiği kadar yemek/alkolsüz içecek tüketin ve dinlenin. Ellerinizi sürekli olarak yıkayın! Alkol içerken dikkatli olun ve kontrollü için. Uyuşturucu kullanmayın ve cinsel bir etkileşimde korunun. Kendinize ve diğerlerine iyi bakın. Kişilerin veya eşyalarının başına gelen olayların sorumluluğu organizatörlere ait değildir!
 • Güneşli Sziget: Sziget'teyken güneşten mutlaka korunun. Lütfen sürekli olarak güneş kremi kullanın, t-shirt giyin ve şapka takın. Yeterli derece su tüketmeniz çok önemli!
 • İlaçlar: Eğer belli bir ilacı sürekli kullanmanız gerekiyorsa, yeterli derecede ilacınızı yanınızda getirin. Sziget'te yer alan sağlık merkezinde bazı ilaçlardan bulunmaktadır.
 • Değerli eşyalarınız: Festivalde konaklarken lütfen yalnızca en gerekli eşyalarınızı yanınızda getirin. Mümkünse, değerli eşyalarınızı evde bırakın. Yanınızda getirdiğiniz değerli eşyalarınız için lütfen kilitli dolap satın alın ve onlarda saklayın. Lütfen kişisel dokümanlarınızı hep yanınızda taşıyın ve iyi saklayın. Başkasına ait bulduğunuz tüm kayıp eşyaları lütfen Info noktasına bırakınız - kendi kaybettiğiniz herhangi bir eşyanız için de buraya gelip sorabilirsiniz.
 • Güzel doğa: Doğayı koruyun. Ağaçlara dikkat edin, etrafa çöp atmayın ve çöplerinizi toplayın. Lütfen ağaçları, yeşillik alanları tuvalet olarak kullanmayın.
 • Yemek: Çadırınızda asla ve asla yemek bırakmayın.
 • Lensler: Sağlık nedenlerinden dolayı normalde lens kullanan ziyaretçilerimize gözlük takmalarını öneriyoruz.
 • Güvenli seks: Lütfen sağlıksız ilişkilerden sakının! Her zaman güvenliğinizi düşünün ve korunun!
 • Bodysurf: Güvenlik nedenlerinden dolayı bodysurf yapmak KESİNLİKLE YASAKTIR! Bu yasağa uymayan kişiler kalabalıktan çıkarılacak ve gerekirse festival alanına girmesi yasaklanacaktır.
 • Gürültü: Kulaklarınızın ve duymanızın sağlığı için sahnelere yakın durduğunuzda kulak tıkacı kullanmanızı öneriyoruz.
 • Festival biletleri tükenme durumunda festivale giriş: Festival biletlerinin tükenmesi durumunda, alan içerisindeki sahnelere kişi sayısı baz alınarak girişlere izin verilebilir. Bu durumlara, kişi sayısına ulaşıldığı durumunda, etkinlik alanına girişinize izin verilmeyebilinir. Bu tip durumlarla karşılaşmamak için lütfen konserlere zamanında gelin - yoksa içeri girmek için uzun bir süre bekleyebilirsiniz.
 • Etrafta dolanmak: Kalabalıktan dolayı adanın bir yerinden bir diğer yerine gitmek düşündüğünüzden daha uzun sürebilir. Bu yüzden gitmek istediğiniz konserler için vaktinde hareket etmenizi öneriyoruz. Ana yollar oldukça kalabalık olabilir - lütfen sabırlı olun, birbirinizi itmeyin, trafiğin tersinden yürümeyin.
 • Kaza & suç: In case of an accident or if someone gets hurt please contact the staff immediately and ask them for help. Bir kaza durumunda veya yararlı birini görürseniz lütfen direk ambulansı aramayın - alandaki görevliler gerekli bulduğu takdirde ambulans çağıracaktır. Acil durumda müdahele, festival alanında ücretsizdir. Herhangi bir suça tanıklık ettiyseniz veya yardıma ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız hemen güvenlik ekiplerinden birine ulaşın.
 • Şiddetli hava koşulları: Dış mekanda yapılan etkinlikler her zaman hava koşullarından etkilenebilir. Ekibimiz sürekli olarak Ulusal Meteoroloji Birimi (OMSZ) ile iletişimdedir - herhangi bir acil hava durumunda size zamanına haber verilecektir. Organizatörler size sürekli olarak zamanında hava durumu ile ilgili bilgi verecektir. Eğer festivalin ilerleyen günlerinde fırtına durumu olursa, organizatörler sizi uyaracaktır. Öncesinde böyle bir duruma karşı hazırlıklı olmanızda fayda var. Çadırınızı güvende tutun, eşyalarınızı güvende tutun ve uygun kıyafetleri giyin. Fırtına durumunda ağaçlardan ve elektrikli herhangi bir şeyden uzak durun ve açık alanda durun. Şiddetli rüzgar çıkması durumunda, etkinlik çadırlarının kapatılması ve gerektiğinde alandan çıkmanız istenebilir.
 • Kalabalığı organize etmek: Eğer kalabalık ile hareket ediyorsanız her zaman aynı yönde hareket edin ve aynı hızda hareket edin. Eğer kalabalığın paniklemeye başladığınızı hissediyorsanız, hemen kalabalığın yanına çıkmaya çalışın. Panik olan bir kalabalığın sizi kenardayken alıp götürmesi daha zordur.

Sziget'te kendi keyfiniz için elbette fotoğraf çekebilirsiniz ancak sanatçıların ve programların fotoğraflarını çekmek için organizatörlerden yazılı izne ihtiyacınız vardır. Bir medya kurumu için fotoğraf/video çekiyor ve yayınlamak istiyorsanız lütfen press@szigetturkiye.com adresine mail atın.

Bilmekte fayda var: Sziget'i unutulmaz kılmak için sürekli olarak ses ve video kayıdı yapıyoruz. Siz de şanslı Szitizen'lerden biri olabilir ve bu kayıtların bir parçası olabilirsiniz - isminizi yalnızca bizimle yazılı bir anlaşma imzaladığınız takdirde kullanacağız. Bu tip durumlarda, bu materyaller üzerinde herhangi bir hakka sahip olamayacağınızı da belirtmek isteriz. 

Sziget, geri dönüşümdür!

Siz de bize katılın ve ''Özgürlük Adası'' daha da yeşil bir yer olsun!

- Teneke kutu ve şişelerinizi WiFi veya Sziget hediyeleri edinmek için getirin

- Çadırınızı ve malzemelerinizi bağışlayın 

- Cep boyutu küllük ihtiyacınız için gönüllülerimize ulaşabilirsiniz.

Geri dönüşüm merkezlerimizde bizi bulabilirsiniz!

#szigetrecycling

Tahliye planının pdf ve jpg versiyonu için tıklayın! 

 

 

Sziget'te temassız ödeme ile içeceklerinizden yemeğe, Sziget ürünlerinden bir çok şeye kadar temassız kartlarınız ile alışveriş yapabilirsiniz!

Dilerseniz Mastercard® veya Maesto® kartlarınzıı kullanabilir veya Festipay kartı alıp, içine nakit doldurarak temassız ödeme hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Hangisi size daha uygun?

Temassız Mastercard veya Maestro kartları

Festipay kartları

 

Bring your contactless card or digital wallet to the festival and pay with a single tap!

Why to take with you and pay with your own contactless Mastercard or Maestro card at the festivals?

Fast: If you pay 5.000 HUF or less, just touch & go, just like with your festival card.
Easy: Contrary to the festival card, there is no need to top-up and get your cash back, after the festival.
Safe: You do not have to hand out your card, just touch it to the reader. Over 5.000 HUF purchases, a PIN code is required.

What is the difference between the contactless Mastercard/ Maestro card and festival card?
The contactless Mastercard and Maestro cards are normal cards. You can make purchases with the money on your account, so you do not need to care about topping up your festival card or even getting your cash back. Moreover, you can use this card even outside the festivals at all local and international stores suitable for Mastercard/ Maestro cards, contactless Mastercard/ Maestro cards and also to withdraw money from any ATM.

Pay contactless even outside the festival area!
You can make your payments at any store suitable for contactless Mastercard/ Maestro card and under 5000 HUF it only requires a touch, over 5000 HUF you need to enter your PIN-code.

Contactless Mastercard and Maestro card
1. What is contactless Mastercard and Maestro card?
2. How secure are the contactless Mastercard and Maestro cards?
3. What does the „payment limit of tap & go contactless cards” mean and can it be changed?
4. What happens if I want to purchase a more expensive product or service?
5. Can I receive a receipt of my purchase?6. Is there a daily limit for contactless payments?
6. Is there a daily limit for contactless payments?
7. What distance is needed for a contactless Mastercard or Maestro card to get in touch with the terminal?
8. What can I do if I lose my contactless Mastercard or Maestro device?


1. What is contactless Mastercard and Maestro card?
The contactless Mastercard or Maestro card is a special card with a built-in radio-transmitter, and you can make your purchases just by a touch to the reader. The system is developed by Mastercard, and is available nearly all over the world. All you have to do is touch the terminal, and then it makes a tweeting sound to let you know your payment was successful.
2. How secure are the contactless Mastercard and Maestro cards?
The contactless Mastercard and Maestro payments are not only fast, but also secure as the card remains in your hands all the way through. You can make your payments at any place with a reading terminal, and under 5000 HUF it only requires one touch, over 5000 HUF you need to enter your PIN- code.
3. What does the „payment limit of tap & go contactless cards” mean and can it be changed?
There is a payment limit on every single transaction and contactless cards can only be used under a certain sum of money before customers are asked for their PIN. In Hungary, the limit is 5000 HUF. If you are willing to pay more than that, you need to enter your four-digit PIN-code.
4. What happens if I want to purchase a more expensive product or service?
You can use your contactless Mastercard or Maestro card for contactless payment over 5000 HUF as well, but in that case you need to enter your four-digit PIN-code.
5. Can I receive a receipt of my purchase?
Of course you can. Vendors automatically receive a receipt, but they are also able to print one upon request.
6. Is there a daily limit for contactless payments?
Regarding to the daily limit of purchases with your contactless Mastercard or Maestro card you need to contact your card issuing bank, where you can get more information on your limit and also on changing your payment limit.
7. What distance is needed for a contactless Mastercard or Maestro card to get in touch with the terminal?
The contactless Mastercard or Maestro cards can get in touch with the contactless terminal from 4-6 centimeters.
8. What can I do if I lose my contactless Mastercard or Maestro device?
If you lose your contactless Mastercard or Maestro card or device, you need to block it immediately at the customer service of your bank! It is advisable to store the telephone number of the customer service of your card issuer in international format.
You can top up your festival card with your Mastercard or Maestro card within the festival application.

For further information on contactless payment transactions, related limits, entering your PIN and printing the receipt visit: https://www.mastercard.co.uk/en-gb/consumers/featu...
The information provided herein is incomplete. For further information on detailed conditions please consult the current Announcements and Terms of Use published at the local branches and websites of the issuing banks. Mastercard®, Maestro® are registered trademarks of Mastercard International Incorporated and its subsidiaries.

Festivalin bir çok mekanında ve lokasyonunda WiFi noktaları mevcuttur. Aynı zamanda AB'ye ait bir kartınız var ise internetinizi yurtdışı ücreti ödemeden de kullanabilirsiniz!

Festival alanı içerisinde birden fazla valiz bırakma alanı bulunmaktadır. Önemli eşyalarınızı dilerseniz bu alanlara bırakabilirsiniz. Valiz bırakma alanları, festivalin açılışı ile birlikte hizmete girecektir. Valiz bırakma alanı ücretsizdir - haritadan nerede olduklarını bulabilirsiniz. K-köprüsü girişinin yakınıda Sziget şehir merkezinde, Tekne girişinin yanında ve adanın kuzey tarafında bu valiz bırakma terminallerini bulabilirsiniz. Aynı zamanda VIP, Siesta, Apero, Alternativa ve Bridge kamp alanlarında da bu hizmete ulaşabilirsiniz. 

Eğer başka türlü bir şekilde eşyalarınızı saklamak isterseniz, Sziget boyunca eşyalarınızı küçük/orta/büyük boy kasalarda saklayabilirsiniz. Biletler için tıklayın!

Festival alanı içerisinde, Sziget Şehir Merkezi'nde ATM bulunmaktadır. Haritadan bakmak için tıklayın!

Festival alanı içerisinde üç farklı noktada döviz işlemi yapabilirsiniz: Sziget Şehir Merkezi, Tekne Evi ve NGO Island'ın hemen yanında. Haritadan bulmak için tıklayın!

Açılış saatleri:

K-köprüsü ve Sziget Şehir Merkezi 7 Ağustos 08:00 itibari ile 7/24;

NGO Island ve tekne evi, 8 Ağustos 08:00 itibari ile 7/24 açıktır.

Tüm kayıp eşyaları, Sziget Şehir Merkezi'ndeki 'Main Information' noktasında topluyoruz - herhangi bir eşyanızı kaybederswniz lütfen buraya gelip sorunuz. Kayıp eşyalarınız için ayrıca +36 20 330 9332 numaralı telefonu da arayabilirsiniz.

Dilerseniz Sziget'e bisikletiniz ile gelebilirsiniz! Bisiklet otoparkı, festival açılış gününden festival sonuna kadar açıktır. Hizmet haritasından yerini bulabilirsiniz!

Telefonunuzu ve elektronik eşyalarınızı şarj edebileceğiniz bir çok nokta bulunmakta:

1) Telefon/makinenizi kablosu ile getirip şarj edebileceğiniz 3 ayrı nokta bulunmaktadır. Bir seferlik şarj ücreti 600 HUF'tur. Bu şarj noktalarına; Sziget Şehir Merkezi, Tekne Evi ve adanın kuzey kısmındaki valiz bırakma alanında bulabilirsiniz. Haritadan yerlerine bakabilirsiniz! Şarj noktaları festival açılış gününden, festivalin son gününe kadar açıktır.

2) Dilerseniz, festival boyunca kullanabileceğiniz içinde elektrik ünitesi bulunan dolaplardan da satın alabilirsiniz. Kilitli dolaplar Sziget Şehir Merkezinde ve özel kamp alanlarında bulunmaktadır (bu özel kamp alanlarına giriş için ekstra bilete ihtiyacınız bulunmakta). Biletler için tıklayın!

3) Kilitli dolap ve elektriği yeni Safe Truck kasalarında bir arada bulabilirsiniz! Biletler için tıklayın!

4)Eğer özel kamp alanlarından birinde konaklıyorsanız, orada bulunan elektrikli dolaplardan birini satın alabilirsiniz!

Burada bir çok seçeneceğiniz bulunmakta: 

1) Festivalden önce kilitli dolap satın alabilirsiniz - tıklayın! Dolapları alandayken de satın alabilirsiniz ancak tükenebileceklerinden elinizi çabuk tutun!

2) Artık kilitli dolap ve elektriğe sahip kasalara aynı anda Safe Truck ile ulaşabilirsiniz! - Biletler için tıklayın!

Alanda ücretli çamaşır yıkama hizmeti bulunmaktadır - kıyafetlerinizi 'Main Information' noktasına götürün ve görevlilere bırakın. Fiyatı 4500 Huf'tur.

 

Sziget Festivali boyunca, ziyaretçiler festival dünyasına ait bir çok farklı ülkenin yemeğine ulaşabilecek. Macar mutfağına özgü lezziz yemekler, muhteşem şaraplar ve palinka kültürü ile tanışın!

Alışılmış mutfakların yanında, Transilvanya, Yunan, Italyan mutfaklarına da ulaşabilirsiniz. Oldukça geniş bir yelpazeye sahip vejetaryen yemekler de bulabilirsiniz. Festival alanında sigara satışı yapılmaktadır. Haritadan inceleyin!

VIP kampın hemen yanında bulunan Aldi'den alışveriş yapabilirsiniz.

Açılış: 8 Ağustos

Her gün 07:00-02:00 arası açık.

Bilmekte fayda var: Aldi Sziget'ten çıkış günü olan 16 Ağustos günü açık değildir.

Hijyen malzemeleri, kozmetik ve çok daha fazlasını adada bulabilirsiniz!

9 Ağustos itibari ile 10:00-20:00 arası açıktır.

Sziget 2017 haritasını pdf formatında ve jpg formatında görmek için tıklayın.

Sziget 2017 hizmet haritasını pdf ve jpg olarak inceleyin.

Kamp haritasına buradan ulaşabilirsiniz!

Festivalin tahliye planını pdf ve jpg olarak burada bulabilirsiniz.

VIP / Apero / Alternativa / Siesta / Bridge / Aile Kamp alanlarına giriş

 • Kamp bilekliğinizi giriş biletinizden ayrı olarak festivale giriş yaptığınızda kamp alanında bulunan danışma noktasından alabilirsiniz! 
 • Her türlü sorunuz için 7/24 resepsiyonda bulunan görevlilerden yardım alabilirsiniz!
 • Açılık saatleri: 6 Ağustos Pazar 18:00 (9 Ağustos 2017 saat 06:00'dan önce giriş yapabilmek için Taşınma biletine ihtiyacınız bulunmakta) 
 • Kamp alanlarından 16 Ağustos 08:00'de çıkmanız gerekmektedir
 • Kamp alanları içerisinde tehlikeli hayvanlar ile karşılaşırsanız (yılan, eşek arısı, tasmasız köpek gibi) lütfen hemen resepsiyona bildirin!

Çadır kurmak

 • Çadırınızı kurarken lütfen aşağıda yazılanları dikkate alın:
 • 1-2 kişilik çadır - maksimum 2x2 metre
 • 3-4 kişilik çadır - maksimum4x2 meter
 • Çadırlarınızı daire şeklinde değil, yanyana dizin
 • Büyük çadırlara izin verilmemektedir
 • Çadır alanının rezerve edilmesine izin verilmemektedir
 • Lütfen görevlilerin talimatlarına uyun!

Satın alınmış kamp malzemeleri:

 • Kamp seti, hava yatakları, battaniye, mat, uyku tulumları gibi önceden satın alınmış kamp malzemeleri, Camping Service Point'ın yanında bulunan Sziget City Center'dan teslim alınabilir
 • Almış olduğunuz malzemeleri iade ederken, önceden hasarlı teslim almış olduğunuz malzemeyi rapor etmediyseniz, hasar için sizden bir ücret alınacaktır

Bilmekte fayda var:

 • Kayıp bir eşya bulduğunuz takdirde lütfen hemen Lost&Found alanına götürün
 • Haritada gösterilen alanlarda elektronik eşyalarınızı şarj edebilirsiniz
 • Ziyaretçilerin veya Sziget mülklerine bilerek zarar verenler hukuk içerisinde değerlendirilecek ve Sziget bileklikleri geri alınacakır!
 • Lütfen diğer Szitizen'lere saygı gösterin! Eğer davranışlarınız diğer Szitizen'leri rahatsız ediyorsa (yüksek sesli müzik, bağırarak konuşma, agresif tavırlar) organizatörler sizi kamp alanının dışına çıkarma hakkına sahiptir

İyi eğlenceler!

Alanda birçok ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz birden fazla market bulunacaktır.

Sziget is known for a very cozy and nice camping society. Sziget samimi ve rahat bir kamp toplumu olarak bilinir. Siz de bu toplumun bir parçası olun, yeni arkadaşlıklar edinin ve yeni komşularınıza merhaba deyin! 2013 Sziget'ten bir sabah görüntüsüne göz atın! 

Aile kamp alanında çocuklarınız ile kamp yapın! Çocukların Sziget 2013 deneyimini izleyin!

 

 Ada içerisinde ve dışarısında birden fazla otopark opsiyonumuz mevcut! Detaylı bilgi yakında!

Festival alanının içerisinde kamp ateşi yapmak kesinlikle yasaktır! Gaz ocakları da yasak olduğundan kendi yemeğinizi pişiremeyeceksiniz. Eğer samimi bir kamp ateşi arıyorsanız güzel müziği ile Campfire etkinlik alanımıza mutlaka göz atın!

Kamp alanı içerisinde genel olarak ücretsiz elektrik hizmeti bulunmamaktadır bu yüzden lütfen adaya jeneratör getirmeyiniz. Elektronik eşyalarınızı şarj noktalarında şarj edebilirsiniz.

Festival alanında bir çok tuvalet ve duş hizmeti yer almaktadır! Lütfen ağaçları, çalılıkları ve yeşil alanları tuvalet olarak kullanmayın. Duş hizmetlerinden yararlanmak için 7, 5 veya art arda 2 günlük bilete sahip olmanız gerekmektedir. Duşları ve tuvaletleri kullanırken temiz olmayan özen gösterin ve lütfen su israfı yapmayın.

Duş alanlarında saç kurutma makineleri ve saç düzleştiricileri için elektrik, ayna bulabilirsiniz.

Kamp kuracağınız alanı seçerken lütfen araçların  ve yayların geçtiği yollardan sakının.

Çadır ölçüleri konusunda lütfen aşağıda yer alan ölçüleri dikkate alın:

1-2 kişilik çadır: 2 x 2 meters

3-4 kişilik çadır: 4 x 2 meters

Tente kurmak isteyenler için önemli bilgi: yüksek kapasiyeli kamp alanlarında izin verilmektedir.

Sziget'te içilebilir musluk suyu mevcuttur. Aksi bir durum söz konusu olduğunda gerekli yerlerde bilgilendirmeler mevcuttur.

7 ve 5 Günlük biletleriniz ile normal kamp alanlarında konaklayabilirsiniz.Ek olarak, art arda günlük biletleriniz var ise yine normal kamp alanında konaklayabilirsiniz. Geliştirilmiş kamp alanlarından, karavan kamp, VIP kamp vb. alanlarından da yararlanabilirsiniz (ekstra ücret karşılığında)

Geliştirilmiş kamp alanlarında ekstra güvenlik ve hizmetler yer almaktadır.